>

Cruises to the Baltic Sea & Hotel on water

Kolkas bāka

Dabas skaistuma un jūras varenības ieskauta, jūrā slejas Kolkas bāka, kas ir ne tikai navigācijas būve un arhitektūras pērle, bet arī apliecinājums mūsu senču sīkstumam un prasmēm. Kolkas bākas sala ir vienīgā Latvijai piederošā sala Baltijas jūrā. Šeit satiekas Dižjūra ar Mazjūru, veidojot unikālu dabas skatu, un šeit iespējams vērot gan saullēktu, gan saulrietu jūrā. Kolkasrags un Kolkas bākas apkārtne ir unikāla ar to, ka šai vietā ir krustviļņi. Tie rodas saduroties Baltijas jūras un Rīgas jūras līča viļņiem.

Līdz pat 20. gadsimta sākumam Kolkasrags jūras kartēs un dokumentos tika dēvēts par Domesnes. Šo nosaukumu slavenajam zemesragam piešķīra skandināvu vikingi. Lai palīdzētu kuģiem orientēties un apbrauktu zemesragu un sēkli, kas no zemesraga iestiepjas tālu jūrā, jau kopš 13. gadsimta Kolkasraga krastā tika dedzinātas vadugunis un būvētas bākas.
Kolkas bāka celta uz mākslīgi veidotas salas, 6 km attālumā no Kolkasraga. Bākas būvniecību 1872. gadā aizsāka Dundagas pils īpašnieks fon der Osten-Sakens. Salas izveidei ar laivām un ragavām ziemā pa jūru tika vesti laukakmeņi no Kurzemes un Sāremā piekrastes. Pirmā miglas taure bija no Parīzes, bet bākas metāla korpuss tika izgatavots Sanktpēterburgā. Bāka sāka darboties 1884. gadā. Bākas augstums ir 21 m, bet tās raidītie gaismas signāli redzami 10 jūras jūdžu attālumā. Līdz 20. gadsimta vidum uz salas dzīvoja bākas uzraugs, bet kopš 1979. gada bāka darbojas automātiski un cilvēka klātbūtne vairs nav nepieciešama. Mūsdienās salas vienīgie iemītnieki ir jūras putni. 2017. gadā Kolkas bākas salā novērota lielā alka ligzdošana Latvijā. 2011. gada vasarā uz salas izcēlās ugunsgrēks, kas nopostīja vienu no salas ēkām. Pati bāka ugunsgrēkā necieta. Labā laikā no bākas var saskatīt Sāremā un Roņu salu.

Brauciens uz Kolkas bāku ilgst 6 stundas.

Rezervē savu kruīzu jau tagad!

Lūdzu aizpildiet zemāk atrodamo formu un mēs sazināsimies ar jums pēc iespējas ātrak! Jūsu iesniegtā informācija netiks izmantota nekādiem citiem mērķiem. Visi lauki ir jāaizpilda obligāti.