>

Cruises to the Baltic Sea & Hotel on water

Ālandu salas

Ālandu salas ir kā Ālandu pankūkas, kuras pasniedz ar ievārījumu un putukrējumu - tām piedien krūzīte siltas tējas vai kafijas, bet karstā un saulainā vasaras dienā - glāze ābolu sulas vai rabarberu dzēriena. Pateicoties saulainajām vasarām un ilgajiem, siltajiem rudeņiem puse Somijas ābolu ražas izaug tieši Ālandu salās. Laikā, kad salu dārzos nogatavojas augļi, dārzeņi un ogas, arī mežos ir daudz ogu un sēņu. Sauktas par makšķernieku paradīzi, Ālandu salas neatstās vienaldzīgu nevienu gardēdi. Mazsālīts vai kūpināts lasis, marinēta siļķe, cepts zandarts un svaigu zivju pārbagātība, kūpināta gaļa un medījumi, kazas siers un mājas sviests, silti cepta maize un vīnogas - tas nav vienkārši ēdiens, tās ir gadsimtu tradīcijas, kas pārvērstas kulinārijas meistardarbos.

Dzīve pie dabas, lieliska virtuve, interesanti velo maršruti un pārgājienu takas, kajakiem piemēroti ūdens ceļi. Bet tas nebūt nav viss ko piedāvā Ālandu salas.
Ālandu salas ir salu arhipelāgs Baltijas jūrā, kas atrodas starp Zviedriju un Somiju, Botnijas līča dienvidos. Ālandu salas veido apmēram 6500 salas, bet apdzīvotas ir tikai 60 no tām. Lielākā no salām ir Olande (Åland), uz kuras atrodas Ālandu salu galvaspilsēta Mariehamna. Satiksmi starp arhipelāga salām nodrošina prāmji, bet centrālās salas ir savstarpēji savienotas ar tiltiem un pārceltuvēm(trošu prāmjiem). Riteņbraucējiem un kājāmgājējiem braucieni ar prāmjiem un pārceltuvēm ir bezmaksas. Uz salām pieejama auto, velo un kajaku noma ekskursijām pa aizraujošiem un skaistiem Ālandu dabasskatu maršrutiem. Norēķini Ālandu salās notiek eiro. Oficiālā valoda ir zviedru, bet pārējās trīs izplatītākās valodas ir somu, rumāņu un latviešu.
Ālandu salu ainavu veido sarkanā granīta klintis un šēras, retas balto smilšu pludmales, meži, kas mijās ar zaļām pļavām, un, protams, jūra. Arhipelāgs ir arī viens no saulainākajiem apgabaliem Ziemeļeiropā. Ieelpojiet jūras gaisu un meža burvību. Ieklausieties ūdensputnu klaigās vai viļņu čalās pie gludajām klintīm. Dodieties sērfot, sauļoties vai nopeldēties vēsajā Baltijas jūrā. Mierīgam braucienam starp salām izvēlieties kajaku. Izmantojiet velosipēdu, lai atklātu salas vienu pēc otras. Muzeji, restorāni, golfa laukumi. Vērojiet, kā saule noriet jūrā. Dodieties makšķerēt un noķeriet pats savu zivi!

Mariehamna (Mariehamn)
Mariehamna ir ne tikai Ālandu salu galvaspilsēta, bet arī Baltijas jūras sirds. Pilsēta, kuru imperators nosaucis par godu savai sievai, arī šodien ir pilna romantikas. Zaļi parki un šauras ieliņas, muzeji, restorāni un āra kafejnīcas kopā ar četrmastu burinieku Pommern veido Mariehamnas romantisko gaisotni.


Ālandu jūrniecības muzejs (Ålands sjöfartsmuseum), Mariehamna
Muzeja ekspozīcija piemērota kā lieliem, tā maziem apmeklētājiem. Interesanti un skaisti eksponāti, aizraujošas aktivitātes un personiski stāsti padara muzeja apmeklējumu par atmiņā paliekošu notikumu.

Mariehamnas baznīca (St. Göran’s), Mariehamna
Šī ir jaunākā baznīca Ālandu salās (1926). Celta no sarkanā granīta, ar apgleznotiem griestiem, krāsainām vitrāžām un Ālandu salās lielākajām 37 reģistru ērģelēm.

Kastelholmas pils (Kastelholm) un tās apkārtne
Kastelholmas pils, kas celta 14.gadsimtā, ir bijusi daudzu Zviedrijas karaļu rezidence arhipelāgā un ir vienīgā viduslaiku pils Ālandu salās. Netālu no pils varenajiem mūriem atrodas Jan Karlsgården brīvdabas muzejs, kurā iespējams iepazīties ar seno Ālandu salu dzīvesveidu, amatniecību un tradīcijām. Blakus atrodas arī Vita Björn - sens karaliskais cietums, kas pārveidots par cietuma muzeju. Pie Kastelholmas pils atrodas divi no trim Ālandu salu 18 bedrīšu golfa laukumiem. Trešo atradīsit Eckerö. Maigā klimata dēļ golfa sezona ir neparasti ilga - no maija sākumā līdz oktobra beigām. Restorāns "Smakbyn" - visiem labas garšas pazinējiem.

Bomarsundas cietokšņa drupas(Bomarsund), Sund
Bomarsundas cietoksnis, kura būvniecība tika uzsākta 1830.gadā un kuru gandrīz pilnībā iznīcināja angļu-franču flote Krimas kara(1853 - 1856) laikā, ir interesants apskates objekts.

Jūras kvartāls (Sjökvarteret), Mariehamna
Jūrniecības centrs, kurā iespējams iepazīties ar salu tradicionālo amatniecību un iegādāties suvenīrus. Muzejs un restorāns, piestātne nelieliem kuģiem un laivām, laivu mājas un maza kapella, ko bieži izmanto kāzām.

Kobba Klintar loču stacija
Maza saliņa pie ieejas Mariehamnā, uz kuras pieticis vietas tik vien kā loču stacijai un bakenam - piramīdveida navigācijas zīmei, ko izvieto kuģu ceļu malās iekšējos ūdeņos. Ālandieši ļoti lepojas ar Kobba Klintar. Apmeklējiet salu, lai lēni baudot kafiju ar lašmaizīti vērotu garām ejošos kuģus. Līdz Kobba Klintar ir laivu satiksme.

Käringsund, Eckerö
Käringsund ir savvaļas safari (Viltsafari Käringsund), kā arī Ālandu medību un makšķerēšanas muzejs. Savvaļas safari pārvietošanās notiek ar īpašu transportu, kurā ir līdz 40 sēdvietām. Safarī apskatāmi brieži, mežacūkas, strausi un lamas. Safari ilgst apmēram 45 minūtes un sākas netālu no Ālandu medību un makšķerēšanas muzeja (Ålands jakt- och fiskemuseum).

Kökar un Källskär salas
Kökar salā ir 15.gadsimta franciskāņu klostera drupas un Sv.Annas baznīca. Uz salas atrodas arī Kökar muzejs un Otterböte - viena no interesantākajām bronzas laikmeta apmetnēm Baltijas jūras ziemeļos. Paviesojieties saimniecības Peders Aplagård ābolu dārzos vai Skärgårdsbröd beķerejā.
No Kökar labā laikā ar laivu iespējams nokļūt uz Källskär salu, kur zviedru aristokrāts barons Akerhielms izveidojis skaistu dārzu, kas tiek dēvēts arī par Ēdenes dārzu. Dārzs tika veidots pakāpeniski kopā ar ģeniālu apūdeņošanas sistēmu ar kanāliem, kas vasarās pasargāja dārzu no sausuma. Brīnišķīgi balti, zili un sarkani rododendri, ārstniecības augu dārzs ar aromātiskiem augiem, koki un krūmi, kas rada Vidusjūras vides iespaidu, saldi smaržojošas rozes un augļi. Vīnogulājos šeit joprojām nogatavojas garšīgas vīnogas.

Havsvidden, Geta
Havsvidden ir luksusa klases piekrastes oāze ar viesnīcu un restorānu Ālandu salu ziemeļos. Netālu no Havsvidden iespējams doties interesantā pastaigā pa 1km garo Troļļu taku (Trollstigen).

Ģimenēm ar bērniem būs piemērota Lilla Holmen pludmale ar pirātu kuģi, spēļu laukumu un mini zoodārzu, kurā mīt piemīlīgi trusīši un graciozi pāvi. Arī baseinu un Spa centrs Mariebad ir piemērots atpūtai visai ģimenei. Abas šīs vietas atrodas Mariehamnā. Ja dosieties uz Eckerö, apmeklējiet izklaides parku Smart Park, jautrās atrakcijas Leklandet vai Degersand balto smilšu pludmali ar kafejnīcu. Saule, jūra, vējš un saldējums - lieliskas brīvdienas, lieliska vasara.


Vikingu gadatirgus, Saltvik
Aizraujoša izklaide un piedzīvojums visai ģimenei. Bārdaini vikingi, sievietes senlaicīgos tērpos un rotās, priekšnesumi, viduslaiku mūzika, ēdieni un dzērieni. Vikingu gadatirgus notiek katru gadu jūlija beigās.

Dodoties ceļojumā ar jahtu "Palsa" jūsu rīcībā visu ceļojuma laiku būs brīnišķīgas kajītes ar iluminatoriem, lielām gultām un gultas veļu. Plašs, gaišs salons ar ozolkoka apdari un gaumīgu interjeru. Divi skatu klāji un sauļošanās klājs.
Jūsu ērtībai piedāvājam kuģa virtuvi ar virtuves tehniku un traukiem. Uz jahtas ir visas labierīcības, duša un sauna. Velo novietne.
Kopumā nakšņošanai uz jahtas pieejamas 4 ērtas kajītes.

Kruīza cena ir 380 EUR no viena ceļotāja.
Mazajiem ceļotājiem līdz 10 gadu vecumam puse cenas.
Kruīza ilgums ir 5 dienas.
Nakšņošana uz jahtas iekļauta kruīza cenā.

Rezervē savu kruīzu jau tagad!

Lūdzu aizpildiet zemāk atrodamo formu un mēs sazināsimies ar jums pēc iespējas ātrak! Jūsu iesniegtā informācija netiks izmantota nekādiem citiem mērķiem. Visi lauki ir jāaizpilda obligāti.